Spawanie automatyczne i manualne

Oferujemy usługę spawania z wykorzystaniem naszego parku robotów oraz wieloletniego doświadczenia naszych specjalistów.

Procesy wykonujemy w technologiach MIG 131, MAG 135 wg PN-EN ISO 3834-2. Instrukcje spawalnicze WPS są zgodne z normą PN-EN ISO 15614-1 a protokoły kwalifikowania technologii spawania (WPQR) poświadcza dla nas SGS Polska. Jakość spawania Arcom zyskała nam wielu klientów z wymagających branż m.in. samochodowej, gazowej czy spożywczej.

Zakładowa kontrola produkcji jest certyfikowana za zgodność z wymogami PN-EN 1090-1+A1:2012 w klasie konstrukcji stalowych EXC1 i EXC2.

Szczycimy się wysokokwalifikowaną kadrą o ogromnym doświadczeniu. Wdrożony program ciągłego doskonalenia systematycznie rozwija umiejętności i wydajność naszych specjalistów. O poziomie ich umiejętności świadczy chociażby fakt, że głównym produktem firmy Arcom są systemy magazynowe wymagające wysokiej powtarzalności konstrukcji dla zachowania pełnego bezpieczeństwa pracy.

Spawanie manualne wykorzystujemy głównie w produkcji nisko i średnioseryjnej oraz w szczególnie skomplikowanych konstrukcjach. Do powtarzalnej produkcji masowej używane są bardzo efektywne zrobotyzowane stanowiska spawalnicze.

Każda konstrukcja spawana poddawana jest badaniom wizualnym VT1/VT2 wg normy PN-EN ISO 9712 na życzenie klienta wykonujemy również inne badania współpracując z certyfikowanym laboratorium badawczym.

Dysponujemy robotami Yaskawa i Fanuc. Stanowiska automatycznego spawania zapewniają możliwość pracy na konstrukcji o długości do 3500mm i szerokości 1600. Maksymalna waga elementu to 1500kg.