Malowanie proszkowe

Nowoczesna lakiernia proszkowa o dużej wydajności oraz najwyższej jakości farby zapewnią doskonałą jakość Państwa wyrobów.

Po niedawnej modernizacji lakiernia Arcom pracuje w pętli 5 sekcji: zawieszenia i zdejmowania, mycia, suszenia, aplikacji lakieru i pieca wypalającego. Ma łączną długość 260m.

Na wejściu i wyjściu linii znajdują się manipulatory pozwalające na za- i rozładunek konstrukcji o wadze do 250kg. 


Skontaktuj się z nami

Z naszego doświadczenia wynika, że kluczowe do trwałego pokrycia lakierniczego jest przygotowanie powierzchni malowanego elementu. Nasza linia oczyszcza metal w pięciu krokach: odtłuszczanie – mycie + odtłuszczanie – płukanie wodą – płukanie wodą zdemineralizowaną – pasywacja.

Wysoka jakość przygotowania powierzchni zapewniana jest również przez podwójną stację wody DEMI i stosowanie preparatów czyszczących topowej marki.

Kolejnym etapem na ścieżce malowania detalu jest kabina proszkowa z najnowszą aparaturą malującą czołowego producenta w tejże dziedzinie. Dzięki usprawnieniom aplikacja sama mierzy element i dobiera optymalne parametry do nałożenia powłoki lakieru, co znacznie obniża zużycie farby i koszt dla klienta.

 


Skontaktuj się z nami


Typowe grubości powłok utrzymują się w granicach 60-80 µm.

Piec wypalający o łącznej długości 50 m daje nam możliwość malowania elementów o gabarytach:

  • 12000x2500x800 mm w linii prostej
  • 3000x2500x800 mm na linii automatycznej

Utwardzanie pokrycia lakierniczego następuje w temperaturze około 160-200 ᵒC zgodnie z kartą charakterystyki użytej farby.


Skontaktuj się z nami

Sprawnie działający system obsługi zleceń zewnętrznych jest jednym z istotnych elementów, dla których klienci powracają do nas z kolejnymi zleceniami.

Dzięki bezpiecznej i odpowiedzialnej polityce zarządzania odpadami poprodukcyjnymi jesteśmy przyjaźni środowisku. Nie emitujemy do gruntu i wód żadnych substancji szkodliwych.

Największym atutem naszych usług lakierniczych jest nasza kadra. Kilkunastoletnie doświadczenie i dziesiątki tysięcy różnorodnych detali pokrytych przez nas farbą proszkową sprawia, że jesteśmy otwarci na każde wyzwanie. Ciągle doskonalimy się by wyjść naprzeciw najbardziej wymagającym zleceniom.

Zapraszamy do współpracy!


Skontaktuj się z nami